Приведено 21-годишно момче поради обид за убиство

По наредба од Основниот суд Куманово, приведен е 21-годишниот Л.О. од село Ропаљце, липковско.

Момчето било барано за издржување на казна затвор од пет години поради „убиство во обид“.

Доцна синоќа, околу 01:00 часот 21-годишното момче било предадено во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 18:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега