Проблем на летот Сплит – Рим: Авионот полетал, па веднаш се вратил, меѓу патниците бил и министерот

 

Авионот на хрватската компанија „Кроација ерлајнс“ на релација Сплит – Рим со 158 патници синоќа беше вратен на пистата веднаш по полетувањето, пренесуваат медиумите во регионот.

Меѓу патниците бил и министерот за внатрешни работи, Давор Божиновиќ.

Патниците се симнати, а летот доцнел околу три часа поради сомневање за технички дефект, објавија хрватските медиуми.

„Не е прв пат да се случуваат технички неисправности во авионите“, изјави Божиновиќ за ТВ „Нова“.

Божиновиќ денеска во Рим има средба со својот италијански колега, а тема на нивниот разговор е миграцијата, што ја оцени како тема број еден.

27.03.2023 - 23:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега