Прободен малолетник од Скопје итно однесен на Клиника

Малолетник вчера бил прободен со остар предмет во Скопје.

Во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 на улицата „Крсте Мисирков  едно лице со остар предмет му нанело повреда на малолетник, по што му била укажана лекарска помош во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.11.2019 - 15:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега