Прогласена вонредна состојба во Австрија: Откорнати дрва и кровови од куќи насекаде

Силно невреме проследено со врнежи и ветер ја зафати синоќа Австрија, а едно лице смртно настрада.

Во градскиот парк паднало дрво кое на лице место усмртило маж.

nn

Силниот ветер откорнувал дрва, кршел гранки кои паѓале врз струјниот вод за трамваи, што предизвикало дополнителен застој во сообраќајот.

Кровот од една продавница паднал врз станбена зграда, а пожарникарите ги предупредиле граѓаните да внимаваат кога излегуваат надвор.

 

 

 

13.06.2018 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега