Промена на цените на горивата - полнете резервоари

Регулаторната Комисија за Енергетика во понеделник напладне, стандардно како и секоја недела, ќе ги објави новите цени на горивата.

Минатата недела малопродажните цени на горивата се намалија во просек за 0.75%.

Согласно одлуката, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР-95 се намали за 0.5 денари, и еден литар 95-октански бензин чини 68.00 денари.

 Цените на ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата се намалија за по 1.00 денар. Еден литар 98-октански бензин чини 70.00 денари, додека еден литар дизел чини 62.00 денари.

Останува да видиме дали не очекува уште едно намалување на цените.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 13:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега