Пронајден скопјанецот кој беше пријавен за исчезнат

 

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 18:00 часот од полициски службеници од СВР Скопје на автопат Скопје – Велес, кај населба Хиподром, бил пронајден и вратен дома 37-годишниот С.П. од село Црешево кој на 01.07.2020 бил пријавен од неговиот татко Б.П.(76) од село Црешево дека се оддалечил од домот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 17:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега