Пронајдена мртва девојка на познато летувалиште во Хрватска - телото пловело во морето покрај хотел

Тело на една 28-годишна девојка било пронајдено од жителите на Дубровник во петокот како плови во морето крај хотелот „Палас“, За жал екипата на Итна помош можела само да констатира смрт.

Нејзиното безживотно тело надлежните го пренеле на одделението за патологија.

Полицијата добила дојава за телото на девојката во 10 часот во петокот. Како што пишуваат тамошните медиуми, девојката е од Дубровник, а на нејзиното тело нема знаци на насилна смрт, па оради тоа нема основа за покренување постапкам потврдила портпаролката на полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2019 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега