Пронајдени телата на патниците, нема преживеани

aviob-pad

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани.

Известен е и јавен обвинител, а полициските екипите остануваат да го обезбедуваат местото на настанот.

Според официјалните информации, авионот бил пронајден урнат во Кремење, атар на село Кожле.

 

 
 
06.09.2016 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега