Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Младенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за Танјуг во СВР Суботица.

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

 

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.

 

 

21.09.2023 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега