Прва фотографија на Вучиќ откако излезе од болница- Српскиот претедател покажа кој прв му посака добредојде (ФОТО)

Српскиот претедател кој изминатиов викенд гопомина во болница се врати на работните обврски, па објави и фотографија која е  малку невообичаена за него, но се чини дека сакаше да покаже дека се чувствува добро.

Имено Вучиќ легнат на подот покрај својот Шарпланинец напиша дека се вратил на своите работни обврски.

„Убав пречек утринава на работа! Пако е подарок кој го добив од Патријархот Иринеј, а ја прославивме неговата награда“ напиша српскиот претседател на својот Инстаграм профил утринава.

Шарпланинецот освоил прва награда на белградскиот ЦАЦИБ- натпревар за кучиња одржан во неделата.

Потсетуваме дека Вучиќ беше задржан во болница поради проблеми со срцето.

 

 
 
 
View this post on Instagram

"Divan doček jutros na poslu! Pako je poklon koji sam dobio od patrijarha Irineja, a proslavili smo i njegovu prvu nagradu."

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on Nov 19, 2019 at 12:57am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега