Пукање на скопската обиколница

Гостиварчанец се здобил со прострелни рани во нозете откако вчера, околу 16 часот бил пресретнат од две засега непознати лица на скопската обиколница. Како што инормира полицијата, напаѓачите му пришле од совозачката страна и почнале да му пукаат во нозе. Повредениот М.И (43) од гостиварско Форино успеал да побегне а пооа му била укажана помош во скопскиот Ургентен центар. Напаѓачите исто така побегнале и по нив полицијата трага. СЕ уште не се знаат мотивите за нападот

најчитано сега