Пукање во Куманово

Инцидент се случил синоќа во Куманово, кога се слушнале истрели.

Инцидентит се случил меѓу у полицијата и сѐ уште непознато лице, кое се обидело да опожари паркиран полициски автомобил.

 

– Лицето се дало во бегство, а по кусо време од страна на полициски службеници било забележано на улицата „Боро Прцан“, но не ја почитувало дадената наредба за застанување, туку вперило огнено оружје и испукало неколку проектили кон нив, по што побегнало. Нема повредени, соопшти СВР Куманово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 13:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега