Пукано кон паркиран автобус во Велешта

Б.В. од Велешта вчера во полициска станица пријавил  дека во времето од 13 часот и 30 минути до 18 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, на излез од селото Велешта, непознат сторител пукал од огнено оружје, при што од проектилите е направено оштетување на автобус „неоплан“, паркиран на паркинг плацот на Туристичката Агенција „Расим Туризам“.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитано сега