Рачна бомба најдена пред затворот воТетово

Денеска околу 10 часот и 30 минути, вработен во КПУ„Тетово“ во Тетово пријавил во СВР Тетово дека на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово, во близина на затворот, каде го паркирал неговото патничко моторно возило, покрај предното лево тркало забележал експлозивна направа (рачна бомба „кашикара“).

Екипа од СВР Тетово, веднаш излегла на местото каде е пронајдена бомбата и извршила увид, а биле повикани и претставници од Дирекцијата за заштита и спасување и Единицата за антитероризам на МВР за подигнување и транспортирање на експлозивната направа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 16:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега