Ракометарите победија - Македонија славеше во Турција

Нашите најдобри ракометари извојуваа тешка победа од 26-25 на гостувањето во Ескишехир против домашната Турција.

Турците водеа на полувреме, а потоа Македонија не дозволи веќе да се во водство.

Со ова се потврди пласманот на ЕП.

Останува уште дуелот со Грција во Скопје. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 20:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега