Ранети три лица во автобус во Сарај - Едно е во критична состојба

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај.

Според неофицијалните информации до кои дојде Курир, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

 

Како што неофицијално дознаваме, едно од повредените лица е во критична состојба и пренесено на Ургентен центар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега