Расте бројот на загинати во Турција - Потресите не запираат

По силниот земјотрес во Турција од 6.9 степени по Рихтер, не престануваат потресите.

АФАД објави дека во населбата Сиврице во Елаз, регистрирани се 35 последователни потреси со јачина од 2,7 до 5,4 до 22,29 часот.

Има неколку срушени згради и десетици загинати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега