Раул: Мислам дека првенството за Лазаров заврши

Македонскиот селектор Раул Гонзалес по натпреварот со Шпанија која заврши со убедливо водство за Шпанија беше видно разочаран од играта и резултатот на македонските ракометари.

Тој посочи дека за селекцијата голем проблем е повредата на капитенот Кире Лазаров.

„Не верувам дека Лазаров ќе може да игра на наредните два натпревари. Најверојатно остануваме без него до крајот на првенството“, изјави Раул Гоналез на прес конференцијата по мечот.

 

 

 

 

21.01.2018 - 22:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа