Разголени манекенки позираат во Чернобил, а сега една од нив се огласи и објасни зошто го направила тоа

Поради големата популарност на серијата „Чернобил“ повторно фрли светло на најголемата нуклеарна катастрофа во историјата, па почнаа и голем број туристи да го посетуваат местото.

Помеѓу бројните туристои се најдоа и неколку полуголи манекенки кои позирааво околината на Чернобил.

Ним радијацијата не им беше пречка, само со цел да направат добри фотографии.

Еден од моделите, Јулија Баслер го посетила Чернобил неколку патои, но тоа го правела и пред серијата да биде популарна.

За време на нејзината последна посета, во мај оваа година, доби дозвола да влезе во контролната соба на реакторот број 4 кој експлодира во 1986 година.

Во таа прилика направила неколку фотографии, но подоцна ги избришала бидејќи добила жестоки коментари дека „ќе направи се за лајкови“.

Беслерова вели дека нејзината посета со Чернобил нема никаква врска со серијата или било што друго, туку дека го посетила своето момче инжиниер.

„Навистина не ме интересирануклеарна физика.Не дојдов овде бидејќи е ова туристичко место.Фотографиите ги објавив бидејќи имав информации кои сакав да ги споделам со другите, но не сакам да ме мислат дека сум таму поради мода, тоа не е вистина“објаснила таа.

Јулија вели дека не и се допаднале сексистичките кооментари кои велат дека, поради тоа што е згодна не може да се занимава со физика.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.06.2019 - 10:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега