Разрешена Ана Петровска

 

Владата на денешната седница ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. директорка на Државниот инспекторат за животна средина

Таа е исклучително квалитетен кадар, Владата ги цени нејзините квалитети и перформанси и веќе се разгледуваат повеќе опции Петровска да координира некои од процеси од зелената агенда на Владата, веднаш после локалните избори, велат од Владата.

Како што информираат од Владата за МИА, на местото на Петровска доаѓа Сретен Стојковски.

04.08.2021 - 16:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега