РЦУК информира во која скопска населба утре ќе нема вода

 Корисниците од улица 1640 во населба Инџиково и Хотел Белви во Општина Гази Баба утре од 9:00 часот ќе останат без вода.

Од РЦУК информираат дека прекинатото водоснабдување е поради водоводен приклучок Ф-250 м.м., на улица 1640 во населба Хиподром. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега