Регулаторна одлучи: Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

95 октанскиот бензин поевтинува за половина денар, 98 октанскиот ќе се продава по иста цена а Дизелот од полноќ ќе биде поскап за 0,5 денари. Ваква одлука утрово објави Регулаторната комисија за енергетика на својата веб страна.
Со тоа, ЕУРОСУПЕР БС95 од полноќ ќе се продава за 66,5 денари по литар. ЕУРОСУПЕР БС(*98 останува по цена од 69 денари за еден литар додека ДИЗЕЛОТ ќе чини 51,5 денари за еден литар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 12:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега