Ременски до Бучковски: Не тргнувај за Софија ако не си го прочитал мојот докторат

Фросина Ременски, сопартијка на специјалниот претставник на Владата за Бугарија, Владо Бучковски преку Фејсбук му порача да не оди во Бугарија пред да го прочита нејзиниот докторат.

– Ако специјалниот претставник на државата во преговорите со Бугарија, проф. Бучковски не го прочитал мојот докторат објавен во монографија „Македонското национално малцинство во соседните земји: Современи состојби” со добиена Државна награда за наука во интерес на државата „Гоце Делчев” за 2008 година, нека не тргнува за Софија на преговори – напиша Ременски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2020 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега