Револт за Заев: „Срамота, претседателе, ова не ти требаше"

Незадоволство, револт и разочараност на секој чекор. Не само што го исмејуваат новинарите блиски на неговата партија, неговите гласни поддржувачи, не само што го разочара членството, особено довчерашните пратеници Софија Куновска и Горан Сугарески, кој беше и координатор на пратеничката група во Собранието, Заев ги разочара и гласачите, симпатизерите на СДСМ.

Бркајќи ги албанските гласови, удоволувајќи им на платеничките револуционери, затскривајќи се зад граѓанскиот сектор, зад различните, зелените, Заев и СДСМ останаа без гласачко тело. Вистинска мистерија е за каде ги подготвуваше „победничките листи“ и како планира да победи со нив, пишува Република.

По револтот на граѓаните може да се заклучи дека од денеска до 11 декември може само да мавта со „победничките листи“, но не и да победи.

zaev1

komentari-1-e1478473255769-520x828

komentari-2-520x101

komentari-3-520x356

komentari-4-520x144

 

 
 
07.11.2016 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега