Роден е со толку густа и црна коса што сите се чудат кога ќе го видат - го нарекуваат Могли

Кога Сара Морис отишла на ултразвук, била изненадена затоа што нејзиното бебе имало коса долга еден сантиметар. Но, кога малиот Оскар се родил, следувал вистинско шок.

Oskar na rođenju

Тој имал толку бујна коса што веќе во осмата недела му требало шишање. Ултразвукот му ги покажал локните, а кога во јули оваа година излегол од утробата на мајка му, веќе имал густа, црна коса долга 5 сантиметри.

Sa mamom i tatom

Мајката Сара од Хелзворт рекла дека поради автентичниот изглед на нејзиниот син Оскар брзо заработил надимак „Могли“ по момчето од филмот „Книга за Џунглата“ и дека минувачите секогаш застануваат да се воодушевуваат на неговата бујна коса.

Smeši mu se karijera modela

-Луѓето на улица ни приоѓаат и секогаш коментираат дека Оскар има преубава, густа коса. Навистина и понатаму не можеме да веруваме колку коса имаше кога се роди. Тоа не е нешто што се гледа секој ден - вели мајката Сара која има продавница за бебиња.

Постои мит дека ако трудницата за време на бременоста има киселини, бебето ќе има долга коса, што всушност се случило со Сара.

Zbog njegove kose, mama je u trudnoći imala gorušicu

-Надимакот Могли му го дадовме веднаш по раѓањето и мислам дека ќе го задржи. Не само поради косата, туку и поради неговиот карактер - открива гордата мајка.

Svestan je svoje guste grive i voli da se igra sa njom

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега