Роднини го чекаат телото на Висар Алити во Слупчане

Роднините на Висар Алити од Слупчанe го чекаат мртвото тело на Висар, по што ќе биде започне  погребната церемонија. Алсат објави слики од семејството и пријателите на Висар кои носат бели маици со негова фотографија и натпис „И јас сум Висар“. 

Висар на оваа екскурзија бил со неговиот татко Орхан Алити, кој ја преживеал несреќата, пренесува „Алсат“.

 

03.12.2021 - 15:06
Фото: 
Скрин ФОТО/ТВ Алсат

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега