Роналдињо излезе од затвор

Познатиот бразилски фудбалер Роналдињо плати кауција и излезе од парагвајскиот затвор.

Како што пишува „Марка“, Роналдињо и неговиот брат платиле кауција од 1,6 милиони долари и после 33 дена излегоа од затворот во Парагвај.

Тој во иднина ќе биде сместен во куќен притвор во Асунсион, главниот град на Парагвај и тоа во хотел.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 22:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега