Роналдо:Наша должност е да помогнеме да ја спасиме нашата планета

 

Еден од најдобрите светски фудбалери и член на Јувентус, Кристијано Роналдо преку Твитер апелира да се подигне свеста за зачувување на природните богатсва. Неговиот пост е предизвикан од шумски пожар во Амазон.

-Амазонските дождовни шуми произведуваат повеќе од 20 проценти кислород во светот, а тие горат изминативе три недели.Наша одговорност е да помогнеме да ја спасиме нашата планета-напиша Роналдо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега