Руски цивили масовно го напуштаат Крим (ВИДЕО)

Британски „Телеграф“ објави дека руски цивили со автомобили решиле да избегаат од Крим по експлозиите во руската воена воздухопловна база Саки.

Киев засега не се огласува за експлозиите во руската воена база на Крим, но висок украински функционер, кој побарал да остане анонимен, признал дека украинските специјалци ја нападнале базата.

Крим е популарна дестинација за Русите, но сепак воениот конфликт ги „избрка“ од омиленото место.

10.08.2022 - 23:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега