Руски војници од Украина: Путин е будала, ја губиме војната, нè испратија во кланица

Украинските известувачи на „Њујорк Тајмс“ објавија разговори на руските војници од Украина кои ја опишуваат војната.

„Путин е будала. Тој сака да го освои Киев. Но, нема шанси да го направиме тоа. Ја губиме војната. Половина од нашата единица е ликвидирана. Нè испратија во кланица. Кога ќе се вратам дома, ќе дадам отказ“, вели војникот.

Ова се наводно само дел од пораките кои ги испратиле руските војници до својата татковина и своите најмили.

29.09.2022 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега