Рускиот министер за одбрана ги посети војниците во Украина (ВИДЕО)

 

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за првпат од почетокот на војната ги посети руските војници во Украина, соопшти руското Министерство за одбрана.

Се наведува дека Шојгу извршил инпекција на командните пунктови и ги прифатил извештаите за актуелната ситуација и акциите на руските вооружени сили во главните оперативни области, се вели во соопштението на Министерството.

Се уште не е јасно каде точно била инспекцијата на министерот Шојгу.

 

 

On month five of the war, Russia’s defense minister Sergei Shoigu visits Ukraine for the first time. pic.twitter.com/h3dNr0LuuX

— Yaroslav Trofimov (@yarotrof) June 26, 2022

26.06.2022 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега