Русковска без коментар по жестоките реакции

Шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, без коментар по реакциите на Апелација која се крена на нозе, како и Обивнителството, по нејзината СМС порака.

Обвинителката Вилма Русковска, кратко за Сител изјави „Не коментирам туѓи ставови“.
 
Инаку, пораката гласеше, „Ако ти со советот сте ја пуштиле Катица, да знаеш дека од гаќи ќе ве истресам цел совет со финансиска истрага. Заради судии како Вас, никогаш нема во ЕУ да влеземе. Ако не е твојот совет, се извинувам“.
 
Апелација и Судски совет вчера на заеднички колегиум оценија дека СМС пораката на Русковска е недолично однесување и преседан во правосудниот систем. 
 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега