САД: Сакал да се фотографира, но се лизнал и паднал – пронајден е мртов

Ричард Џејкобсон (21) во понеделникот пешачел во паркот „Изгубен Холанѓанец“, а животот го загубил откако се обидел да се фотографира. Неговото тело е пронајдено на 200 метри под Рамната железна патека, пишува CNN.

Пријател со кој кампувал ја повикал итната помош околу 00:45 часот и рекол дека Џејкобсон отишол до работ на патеката „да се фотографира“ и дека се лизнал.

Според истражувањето од 2018 година, објавено во списанието „Journal of Family Medicine and Primary Care“, од 2011 до 2017 година, повеќе од 250 луѓе ширум светот починале обидувајќи се да направат селфи.

Пол Бланко, еден од пријателите на Џејкобсон од детството, рече дека бил шокиран кога слушнал што се случило.

– Само во еден момент почна да ми ѕвони во ушите. Не можев да прифатам дека тоа се случи – рекол Бланко и додал дека Џејкобсон учествувал во верски мисии во Јута и Вашингтон.

29.01.2022 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега