Сахарски песок над Хрватска

Над Хрватска утрово можеше да се забележи сахарски песок.

Сето тоа можеше да се види на сателитските снимки, а токму поради тоа небото може да биде облачно некаде, објави „Индекс.хр“.

19.06.2024 - 21:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега