Самарас: Мојата Влада е „спас за земјата“

 

Грчкиот премиер Андонис Самарас ја нарече коалициската Влада со која тој раководи како „спас за земјата“ пред своите сопартијци во Солун.

Самарас изрази оптимизам дека Грција ќе се справи со кризата.

Самарас исто така упати остри критики на адреса на лидерот на опозициската партија СИРИЗА, Алексис Ципрас, истакнувајќи дека народот ќе му „одреди тотална изолација“.

 

најчитано сега