Само еден од адвокатите на Катица на Суд - Ќе сведочи Лиле Стефанова

Адвокатката Ирена Фрчкоска е присутна во судницата и денеска по две одлагања конечно ќе продолжи судскиот предмет за „Рекет“ откако два пати без одлагани рочиштата поради неприсуството на одбраната на поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева.

На последното судење, судијката ја информираше Јанева дека на следното рочиште доколку не присуствува нејзината одбрана, ќе и назначи по службена должност.

Денеска во Судот треба да сведочи поранешната соработничка на јанева, Лиле Стефнова од СЈО.

Засега за Рекет вина призна само Зоки Кичеец.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега