СДСМ Арачиново: Кандидатите за професионални војници да дојдат во партиското седиште

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново.

„Почитувани сонародници, ги повикуваме сите кои се пријавиле на огласот на Министерството за одбрана за прием на војници во Армијата на Република Северна Македонија, кандидати да се јават кај Раководителот на огранокот Арачиново или кај членовите на раководството на огранокот на СДСМ Арачиново“, стои во соопштението.

27.09.2022 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега