СДСМ: Ја градиме најголемата, најразноликата и најмоќната предизборна коалиција до сега

Победничката и најголемата коалиција предводена од СДСМ ќе работи посветно за подобар живот на нашиот народ, заедно можеме многу подоброНашето општество се менува на подобро. На многу подобро.Граѓанскиот концепт „Едно општество за сите” ги победува стереотипите. Времето на поделби заминува во историјата, соппшти СДСМ.

Според партијата, моноетничкиот концепт кога партиите се обраќаа само во својот етнички кампус е поразен.

„СДСМ ја гради најголемата, најразноликата и најмоќната предизборна коалиција до сега и токму затоа таа е победничка.Предизборната коалиција со Движењето Беса е заеднички чекор со кој мултиетничкиот карактер на Северна Македонија го пресликуваме во конкретна програмска и кадровска понуда.Нашата визија за Северна Македонија е економски силна и стабилна држава, праведна земја, членка на НАТО и ЕУ и тоа заедно со граѓаните ќе го оствариме.

Градиме општество кое се води од еднаквоста, праведноста и правичноста. Градиме држава во која има шанса за сите.Победничка коалиција предоводена од СДСМ ќе работи макотрпно, посветено, истрајно со една и единтвена цел – за подобар живот на нашиот народ. За подобро денес и подобро утре на сите наши граѓани и за сите наши деца.Со здружени сили, заедно, можеме многу подобро и многу повеќе“, се додава во соопшението.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 09:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега