СДСМ: Тачи одработува за ВМРО-ДПМНЕ

Излезе на виделина коалицијата „Сушико“ помеѓу директорот на УБК, Сашо Мијалков и лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Преку Мендух Тачи, говори Сашо Мијалков.

 

Со ова лидерот на ДПА, Тачи покажа како кога соработува со некоја политичка партија, всушност одработува за службите на ВМРО-ДПМНЕ под раководство на директорот на УБК, Мијалков. 

(Интегрален текст од писмена реакција на СДСМ)

20.03.2014 - 17:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега