Се апси во Грчец и Арачиново - Акцијата поврзана со пукањето во Палас?

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, неофицијално дознава Локално.

Според неофицијалните информации, полицијата е во потрага по лицата кои пукале.

Имало и уапсени, а се чекаат детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега