Се бара казна од 2.000 евра за жена која допатувала од Швајцарија и не седела во изолација

Жена која на 18 март допатувала во земјава од Швајцарија не ја почитувала мерката за изолација поради што обвинителството во Охрид бара судот да ѝ изрече казна од 2 000 евра, пренесува „360 степени“.

Таа во земјава пристигнала авионски на 18 март и потпишала изјава дека ќе биде во самоизолација 14 дена, меѓутоа два дена подоцна кога полицијата отишла да ја провери, жената не била на аресата каде пријавила дека престојува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега