Се бројат гласовите во Кисела Вода - ДИК објави кој е во водство

ДИК преброја 75.32 отсто од гласовите во Кисела Вода и споед она што е објавено на официјалната веб страна во водство е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, Орце Ѓеоргиевски освои 11.116 гласови, шот е за 8.329 гласа повеќе од неговиот противкандидат од СДСМ, Филип Темелковски кој освоите 8.787 гласови од граѓаните.

18.10.2021 - 10:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега