Се огласи Кремљ по шпионската афера: Никој не може да ни ги наруши односите со Србија

 По повод истрагата за снимката на која се гледа рускиот разузнавач како наводно предава пари на српски агент, се огласи Кремљ.

"Прво, не знаеме каков инцидент е и допрва треба да се утврди. Не станува збор за претседателската администрација, но сигурен сум дека односите меѓу Русија и Србија се толку посебни - партнерски, братски, сојузнички што ништо не може да влијае на тоа", рече Песков одговори на прашањето дали овој инцидент ќе влијае на понатамошните односи на двете земји.

Потсетуваме, на социјалните мрежи е објавена видео-снимка на која се гледа руски разузнавач и како што е наведено, високопозициониран српски службеник, кој му предава пари.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега