Се огласи Заев: Со автопатот Миладиновци-Штип се скратува возењето за 25 минути

Премиерот Зоран Заев се огласи денеска на социјалната мрежа Фејсбук.

- Автопатот Миладиновци-Штип е пуштен во употреба. Граѓаните добија безбедно, сигурно и брзо автопатско поврзување на главниот град Скопје со источниот регион, каде времето на возење се скратува за 20 до 25 минути, напиша Заев и сподели видео.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 18:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега