Се огласија 1ТВ: Сите ќе бидат изненадени од вистината и позадината на „Рекет"

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи.

- Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот кој ја создаде 1ТВ и се бореше секој вработен да има достоинствен третман, човекот кој беше другар со секој вработен во телевизијата, сведоци сме на фактите кој бил и како бил, стои во соопштението.

Велат дека целата јавност ќе биде изненадена од позадината и вистината за Рекет.

- Како беше изреката, вистината е како шило, а тоа шило ќе го дупне надуениот балон за Рекет, стои во соопштението до јавноста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 14:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега