Се огласија од Фејсбук: Открија кога да очекуваме нормализирање на апликацијата

Бројни корисници на Инстаграм, Воцап и Фејсбук во моментов имаат проблеми со овие популарни аплаикации.

Се чини дека Инстаграм „падна“ бидејќи многу луѓе не можат да ја користат апликацијата.

Неколку корисници на Твитер пријавиле дека оваа апликација не работи правилно.

Воочено е дека апликацијата паднала и не вчитува ниедна објава.

Од Фејсбук се огласија и на социјалната мрежа Твитер.

„Свесни сме дека некои луѓе имаат проблеми со пристапот на нашите апликации и производи. Работиме на тоа работите што побрзо да се вратат во нормала и се извинуваме поради непријатностите“, стои во објавата.

04.10.2021 - 19:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега