Се омажила за богатиот султан, а после два дена од свадбата му заѕвонел телефоно: „Се јавив и почна ужасот“

Љубовната приказна на руската мисица Оксана Војеводине и некогашниот малезиски крал - султанот Мухамед Петти од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односни нивното разделување и перипетиите кои ги следеле.

 
 
 
View this post on Instagram

Only few people know that Ismail Leon Farisovich almost until the day when he was born had been Ismail Albert Farisovich ... Since initially it was decided with my child’s father to name the son after the grandfather Sultan Ismail, my duty was to choose only the middle name ... and then it started... He was Albert, Adrian, Timur, Emin ... even Lyon (via "Y”) Leon is an old French name, meaning Lion . We have Russian version of this name “Lev” and I also like, but it’s not very consonant with Ismail ... Мало кто знает, что Исмаил Леон Фарисович практически до дня своего рождения был Исмаилом Альбертом Фарисовичем... Так как изначально с отцом ребёнка было принято решение назвать сына в честь дедушки Султана Исмаила, в мою задачу входило выбрать только второе имя... и тут началось. Он был Альбертом, Адрианом, Тимуром, Эмином... даже Лионом (через «И») Леон- французское имя, означает «Лев». Имя Лев в русском языке тоже есть, и оно мне всегда нравилось, только вот с Исмаилом не очень созвучно... #princeismailleon

A post shared by Voevodina Oksana (@rihanapetra) on Feb 12, 2020 at 3:10am PST

Нивниот однос беше шокантен од самиот почеток, поради 24. години разликата во години, а и поради културолошките спротивности. Но, се траеше кратко, после само неколку месеци нивната врска пукна, а Мухамед отиде толку далеку што тврди дека синот Леон кои го добиле во бракот не е негов.

Оваа 27-годишна убавица сега одлучи да проговори за се, па изнесе бројни одвратни детали за нивниот однос.

Меѓу другото се присети и на непријатното искуство само два дека после венчавката - тогаш на султанот му заѕвонел телефонот, а на екранот пишувало Боб.

„Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат склопување на брак. Се јавив и слушнав хистерична жена која почна да вика на мене и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас. Викаше на мене и ме праша како се осмелувам да се јавам на неговиот телефон“, раскажа Оксана, додавајќи дека тоа наводно била жена од Чешка која се претставила како Дијана Петра.

 
 
 
View this post on Instagram

For a long time I have been dreamed of visiting the White Mosque in Abu Dhabi. I’m very happy that I managed to do it during my last visit to UAE. When I saw this Mosque I understood that the pictures couldn’t convey its’ real beauty! I recommend everybody to visit this wonderful Mosque one day!  Я очень давно мечтала посетить белую мечеть в Абу-Даби. Очень рада, что в последнюю поездку мне удалось это сделать! Посетив это место понимаешь, что фотографии не передают всей красоты. Рекомендую каждому увидеть эту мечеть хотя бы раз в жизни! 

A post shared by Voevodina Oksana (@rihanapetra) on Dec 30, 2019 at 1:22am PST

Откако Мухамед се вратил од купатилот, го земал телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

„Ми рече дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме се венчале. Освен тоа, рече дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив е подебла на имот“, вели убавата Русинка, истакнувајќи дека жената го контактирала и нејзиниот татко на кој исто така му тврдела дека е во брак со милијардерот уште од 2010 година.

Истата таа Дијана Петра наводно непрестано испраќа заканувачки пораки до Оксана и нејзините пријатели, во кои тврди дека ќе ја отруе, дека животот на малиот Леон е во опасност.

Инаку, Мухамед морал да абдицира токму поради Оксана, односно поради деталите од нејзиното минато. Имено, оваа Русинка имала секс пред очите на јавноста - во базен, за време на учеството во едно реално шоу, а тоа кралот го чинело и титула, поради строгите муслимански правила.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 08:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега