Се пие 1 час пред спиење -ги гори сите масти од стомакот

 
 
Овој пат ви го откриваме природен лек кој ќе го исчисти вашето тело од токсини и ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот. Секако, и покрај употребата на овој природен лек, треба здраво да се храните и вежбате. Ќе ве стопи.
 
Потребни состојки:
 
Една рака магдонос
1 мала лажичка јаболков оцет
1 лимон
1 мала лажичка цимет
1 лажичка мед
Половина литар вода
 
Подготовката е многу едноставна. Магдонос и лимон треба да се измијат. Исцедете го сокот од лимон во мешавина од магдоносот и другите состојки. Ставете го во блендерот. Пијте една чаша дневно, 7-14 дена па направете пауза.
 

 

 

19.11.2018 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега