Се предвидува голем земјотрес - еве со колкав интензитет ќе удри на земјата

Геолошкото истражување на САД проценува дека милиони земјотреси се случуваат секоја година, но само еден од нив ќе биде „катастрофален земјотрес“. Катастрофалниот земјотрес се прогнозира да биде со јачина од 8 или погоре според рихтеровата скала. 

 Повеќе прочитајте  http://www.businessinsider.co.id/map-earthquakes-magnitude-animated-1900...

 

 

 
 
16.09.2016 - 20:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега