Се преврте автобус, па се судрија два автомобила - две сообраќајки на исто место во еден ден во Србија

Вчера откако се преврте автобус во Србија откако се судри со автомобил, при што десет лица беа повредени, на истото место се судрија и два автомобила околу 19 часот и 50 минути.

45-годишен возач на автомобил марка Астра изгубил контрола и влетал во спротивната лента на улицата при што удрил во друг автомобил.

При сударот двајцата возачи се потешко повредени.

најчитано сега